להתגבר על ההתמכרות: איך נגמלים מסמים

מבוא: מהי גמילה מסמים

גמילה מסמים היא תהליך של שיקום פיזי, פסיכולוגי וחברתי לאחר התמכרות לסמים. התהליך יכול להיעשות מרצון או שלא מרצון. גמילה מסמים מרצון מתייחסת לאדם שבוחר לעבור את תהליך השיקום בעצמו ואילו גמילה מסמים לא מרצון מתייחסת לאדם אשר קיבל הוראה על ידי מערכת בתי המשפט או על ידי מישהו לעבור את תהליך השיקום.

כיצד סמים משפיעים על המוח

סמים משפיעים על המוח בדרכים רבות ושונות. תרופות מסוימות מיועדות לעורר חלקים מסוימים במוח, בעוד שאחרות נועדו לדכא חלקים מסוימים במוח. חומרים כימיים כמו אלכוהול וניקוטין משפיעים על המוח על ידי שינוי הכימיה שלו.

ניתן לסווג תרופות כמדכאות או כמעוררות. תרופות מדכאות מאיטים את המוח שלנו, גורמים לנו להרגיש פחות ערניים ויותר רגועים. ממריצים מאיצים את המוח שלנו, גורמים לנו להרגיש ערניים יותר ואנרגטיים. סמים אחרים כמו הזיות משנים את תפיסת המציאות שלנו על ידי גרימת הזיות או אשליות.

ישנן גם תרופות הגורמות להתמכרות ותסמיני גמילה כאשר מישהו מפסיק ליטול אותן לאחר שימוש ממושך. תסמיני גמילה אלו יכולים להיות מאוד לא נעימים, אך הם יכולים גם לשמש כגורם מרתיע עבור אנשים שאולי ירצו להשתמש לרעה בחומרים אלו.

התסמינים של שימוש בסמים

לשימוש בסמים יכולה להיות השפעה שלילית על בריאותו הפיזית והנפשית של המשתמש. זה גם יכול להוביל להתמכרות ולהוביל למוות.

שימוש בסמים הוא בעיה מרכזית בחברה כיום. שימוש לרעה בסמים עלול להוביל להתמכרות, מה שמוביל לסיכון מוגבר.

תסמינים של שימוש בסמים כוללים:

-אֲדִישׁוּת

-נוּמָה

-ירידה במשקל

-רעידות או לחיצת ידיים

-הזיות או אשליות

אנחנו זמינים 24/7, השאירו פרטים להתייעצות עוד היום!

התסמינים של שימוש בסמים

מרכזי גמילה מסמים מציעים מגוון טיפולים שונים כדי לסייע למכורים להחלים.

אחד מהסוגים הפופולריים ביותר של טיפולי שיקום תרופתי הוא טיפול באשפוז. טיפול מסוג זה כולל השגחה וטיפול 24 שעות ביממה, שיכולים להועיל למי שנאבק בתשוקה או בהישנות.

סוג נוסף של טיפול שיקום תרופתי הוא טיפול חוץ, הכולל מפגשי ייעוץ וטיפול קבוצתי. המטופל ישתתף במפגשים אלו על בסיס קבוע במהלך היום ולאחר מכן יחזור הביתה בלילה. טיפול חוץ נתפס לרוב כאופציה טובה למי שמסוגל לשמור על פיכחון בזמן עבודה או טיפול בילדים.

ישנם גם סוגים אחרים של טיפולי התמכרות זמינים, כגון בתי מגורים מפוכחים, בתי ספר תיכוניים מפוכחים, קהילות טיפוליות ותוכניות בנות 12 שלבים.

איך תדעו אם אתם צריכים גמילה מסמים?

התמכרות היא בעיה רצינית שצריך להתמודד איתה. זה יכול לגרום לבעיות רבות ושונות בחייו של אדם כמו בעיות בריאות, בעיות נפשיות, קשיים כלכליים ובידוד חברתי. אם אתה חושב שאתה צריך גמילה מסמים אז יש כמה סימנים שיעזרו לך להבין את זה.

1) יש לך התמכרות לסמים או אלכוהול וחושב שהגיע הזמן לעזרה

2) יש לך היסטוריה של שימוש לרעה באלכוהול או בסמים ועכשיו אתה חושב להפסיק

3) אתה משתמש בסמים או באלכוהול לעתים קרובות יותר מבעבר

4) אתה חווה תסמיני גמילה כשאתה לא משתמש בחומר

5) אתה מוצא את עצמך רוצה את החומר יותר מאי פעם

6) בני המשפחה או החברים שלך אומרים לך שהם רוצים לקבל עזרה

אנחנו זמינים 24/7, השאירו פרטים להתייעצות עוד היום!
דילוג לתוכן