המדריך השלם לגמילה מסמים וכיצד זה משפיע על המוח שלך

מבוא: מהם התסמינים של גמילה מסמים?

תסמיני גמילה מסמים הם הסימנים הפיזיים והרגשיים שעוברים על אדם כאשר הוא מפסיק לקחת סמים. חומרת תסמיני הגמילה תהיה תלויה בכמה זמן היה אדם על סמים ובכמה הוא השתמש.

אדם שחווה גמילה מסמים עשויים לסבול מהתסמינים הבאים:

-בחילה או הקאות

-הזעה או צמרמורת 

-כאבי ראש 

-חרדה, תסיסה, עצבנות, מצבי רוח, דיכאון, נדודי שינה

למה אני מרגיש כל כך רע כשמפסיקים להשתמש בסמים?

גמילה מסמים היא חוויה קשה וכואבת עבור רוב האנשים. ישנם תסמינים גופניים ונפשיים רבים הנלווים אליו, אך הנפוצים שבהם הם חרדה, דיכאון, נדודי שינה, חוסר שקט ועצבנות.

ההשפעות של תרופות על המוח יכולות להשתנות בהתאם לסוג התרופה שבה משתמשים. לדוגמה, חומרים ממריצים כמו קוקאין או אמפטמינים מגבירים את רמות הדופמין במוח מה שעלול להוביל לתחושות של אופוריה. מצד שני, תרופות מדכאות כמו אלכוהול או בנזודיאזפינים מפחיתות את רמות הדופמין שעלולות לגרום לתחושות של דיכאון.

אנחנו זמינים 24/7, השאירו פרטים להתייעצות עוד היום!

כמה זמן נמשכת גמילה מסמים?

התמכרות לסמים היא מצב כרוני הדורש טיפול ארוך טווח.

ישנם גורמים רבים שיכולים להשפיע על משך זמן גמילה מסמים. גורמים כמו סוג החומר, חומרת ההתמכרות וגילו של האדם יקבעו כמה זמן יימשך גמילה מסמים.

מהן הדרכים הטובות ביותר לנהל או למנוע תסמיני גמילה מסמים?

תסמיני גמילה מסמים הם קבוצה של תגובות פיזיות ונפשיות לא נעימות להפסקה פתאומית של תרופות מסוימות. תסמינים אלו יכולים להיות מאוד לא נוחים וקשים לניהול.
ישנן דרכים רבות לנהל או למנוע תסמיני גמילה מתרופות, אך חשוב שתמצאי את האחת שתתאים לך ביותר.

מסקנה: איך להתגבר על גמילה מסמים מבלי לאבד כל תקווה

התמכרות לסמים היא נושא רציני שמשפיע על מיליוני אנשים בכל רחבי העולם. לעתים קרובות קשה להתגבר על גמילה מסמים מבלי לאבד תקווה.

עם זאת, ישנן דרכים רבות לעשות זאת. אחת הדרכים היא לקחת קצת חופש מהסם ולהתמקד בדברים אחרים בחיים. דרך נוספת להתגבר על גמילה מתרופות היא פנייה לעזרה מקצועית ממטפל או רופא. אתה יכול גם לעבוד על ההערכה העצמית שלך על ידי עשיית דברים שגורמים לך להרגיש טוב עם עצמך, כמו התנדבות או יציאה לטיול בטבע.

אנחנו זמינים 24/7, השאירו פרטים להתייעצות עוד היום!
דילוג לתוכן