גמילה מסמים קלים

מהן סמים קלים?

ישנם סוגים רבים ושונים של תרופות וחומרים אחרים שניתן לסווג כסמים קלים או קשים. המונח "סמים קלים" משמש לעתים קרובות כדי להתייחס לחומרים כמו מריחואנה, קוקאין ואקסטזי. תרופות אלו בדרך כלל אינן ממכרות או מזיקות כמו חומרים אחרים כמו הרואין ומתאמפטמינים.

טעות נפוצה היא שאין תופעות לוואי שליליות הקשורות לשימוש בסמים קלים. עם זאת, זה לא תמיד נכון. לדוגמה, מריחואנה הוכחה כבעלת השפעות שליליות על יכולת המוח לתפקד כראוי בעוד שקוקאין עלול לגרום לאי ספיקת לב אצל אנשים מסוימים שמשתמשים בו לאורך תקופה ארוכה.

מהם סמים קלים?

סמים קלים נקראים גם סמי רחוב, גראס או שימוש בסמים. ניתן למצוא חומרים אלה במגוון צורות כמו אבקות, נוזלים או טבליות. הם בדרך כלל מעשנים או מוזרקים.

התמכרות לסמים היא מחלה כרונית והיא מוגדרת על ידי ארגון הבריאות העולמי כ"מקבץ של תופעות התנהגותיות, קוגניטיביות ופיזיולוגיות המתפתחות לאחר שימוש חוזר בחומרים ואשר כוללות בדרך כלל רצון עז ליטול את התרופה, קשיים בשליטה על השימוש בה, מתמיד בשימוש בו למרות השלכות מזיקות, עדיפות גבוהה יותר לשימוש בסמים מאשר לפעילויות וחובות אחרות, סובלנות מוגברת ולעיתים תסמונת גמילה פיזית".

מהי גמילה?

גמילה היא תהליך של התגברות על התמכרות לסמים.

גמילה מסמים קלים ידועה גם כגמילה או גמילה. זה נעשה בדרך כלל על ידי הפחתה הדרגתית של כמות התרופות הנלקחות, במקום הפסקה פתאומית. ניתן לעשות זאת על ידי החלפת התרופות בחומרים אחרים, כגון מדבקות ניקוטין או מתדון.

גמילה היא תהליך של הפחתה הדרגתית בשימוש בתרופה, או במינון.

בגמילה מסמים, גמילה עשויה להתייחס לתהליך של הפחתה הדרגתית של כמות הסמים בשימוש. זה יכול להתייחס גם להסרת חומרים אחרים כמו אלכוהול או ניקוטין מהתזונה של האדם.

החוויה של גמילה מסמים קלים

גמילה מסמים קלים: חווית הגמילה מסמים קלים

המונח "סם רך" משמש לתיאור כל חומר שיש לו סיכון נמוך יותר להתמכרות פיזית ונפשית מאשר סמים קשים. חומרים אלה כוללים מריחואנה, אלכוהול, טבק, קפאין ותרופות מרשם. ישנן סיבות רבות ושונות מדוע אנשים עשויים לרצות להפסיק לקחת חומרים אלו. אנשים מסוימים עשויים לרצות להפסיק כי יש להם מצב רפואי שמחמיר על ידי חומרים אלה או כי הם מודאגים לגבי בריאותם באופן כללי. אחרים עשויים לרצות להפסיק כי הם מכורים או כי הם לא אוהבים את הדרך שבה זה גורם להם להרגיש. לבסוף, אנשים מסוימים עשויים לרצות להפסיק מסיבות חברתיות כמו רצון להיות פרודוקטיבי יותר או ממוקד יותר בעבודה שלהם.

המונח "סם רך" משמש לתיאור כל חומר שיש לו סיכון נמוך יותר להתמכרות פיזית ונפשית מאשר סמים קשים

מניעת עשבים הוא מונח המשמש לתיאור חוויית הפסקת השימוש בעשבים. אלו התסמינים הפיזיים והרגשיים המתרחשים כאשר מישהו שעישן גראס מפסיק להשתמש בו.

החוויה של גמילה גראס יכולה להשתנות בהתאם לאדם ולכמה זמן הוא מעשן גראס. אנשים מסוימים עשויים שלא לחוות תסמיני גמילה כלל, בעוד שאחרים עשויים למצוא את עצמם נאבקים עם תסמינים פיזיים, נפשיים או רגשיים במשך ימים או שבועות לאחר הפסקת העבודה.

אנחנו זמינים 24/7, השאירו פרטים להתייעצות עוד היום!
דילוג לתוכן