גמילה מסמים ללא תשלום

התמכרות ומה זה עושה לגוף שלך

התמכרות היא מחלה מתישה המשפיעה על הנפש, הגוף והרוח.

זה יכול לקרות לכל אחד, ללא קשר לגזע, גיל או מצב סוציואקונומי. זה לא קשור למה שאתה לוקח; זה לגבי כמה אתה לוקח.

ההשלכות של ההתמכרות הרסניות ויכולות ליצור אפקט אדווה שהורס חיים ומערכות יחסים.

התמכרות היא מחלת מוח כרונית והתקפית הגורמת לשימוש סמים כפייתי, למרות השלכות מזיקות לאדם.

התמכרות לסמים היא מצב בו לאדם יש תשוקה עזה לסמים וצורך ליטול אותם על מנת לתפקד. ישנם חומרים רבים ושונים שעלולים לגרום להתמכרות. חומרים אלה עשויים להיות חוקיים או בלתי חוקיים, שנקבעו על ידי רופאים או לא. החומר הנפוץ ביותר הוא אלכוהול, אך סמים אחרים כמו קוקאין, הרואין ותרופות מרשם כמו משככי כאבים גורמים גם הם להתמכרות.

ישנם סוגים רבים ושונים של טיפול בהתמכרות. טיפולים אלו כוללים טיפול וקבוצות תמיכה (למשל, אלכוהוליסטים אנונימיים), תוכניות עזרה עצמית (למשל, נרקוטים אנונימיים), תרופות (כגון מתדון) ותוכניות טיפול במגורים (למשל, חפצים).

תלות פיזית בסמים

תלות פיזית בסמים היא מצב של הסתגלות לתרופה שבה הגוף צריך לקבל את התרופה לתפקוד תקין. זה שונה מהתמכרות, שהיא שימוש כפייתי בסמים למרות השלכות שליליות.

תלות פיזית בתרופות עלולה לגרום לתסמיני גמילה כאשר האדם מפסיק ליטול אותן או מוריד את המינון. חומרת וסוג תסמיני הגמילה תלויים בכמה זמן השתמש האדם ובאיזה סוג תרופה הוא תלוי, בין היתר.

תלות פיזית בסמים עלולה להיות מסוכנת מכיוון שהיא גורמת לסובלנות. סובלנות פירושה שיש צורך ביותר ויותר תרופה כדי לייצר תופעות רצויות או לנטרל תסמיני גמילה. אנשים התלויים פיזית עשויים לקחת מינונים גדולים יותר ממה שהם צריכים, מה שמגביר את הסיכון שלהם למנת יתר ולמוות.

התמכרות והמוח

המוח הוא האיבר המורכב ביותר בגוף האדם. הוא אחראי לכל המחשבות, הרגשות והפעולות שלנו. המוח שולט בכל מה שאנחנו מרגישים ועד איך אנחנו מגיבים למה שאנחנו רואים ושומעים. למוח יש מספר מערכות שונות הפועלות יחד כדי לשלוט בתפקודים אלו.

למוח שני חלקים עיקריים: המוח הקטן והמוח הקטן. המוח הגדול שולט במחשבות, בזיכרונות, בשפה וברגשות שלנו, כמו גם בתנועות שרירים רצוניות כמו דיבור או הליכה. המוח הקטן מסייע לנו בשיווי משקל, יציבה, קואורדינציה ומוטוריקה כמו רכיבה על אופניים או הקלדה על מקלדת.

למוח יש גם מספר חלקים חשובים אחרים השולטים בדברים כמו שמיעה, ראייה וריח.

סמים וכיצד הם משפיעים על חייך, הגוף או הבריאות שלך

סמים הם חומרים שמשנים את אופן פעולת הגוף. הם יכולים להיות חוקיים או לא חוקיים, והם יכולים להשפיע על חייך בדרכים רבות ושונות. תרופות מסוימות עשויות לגרום לך להרגיש טוב וגבוה, אבל יש להן גם השלכות בריאותיות גדולות.

ישנם סוגים רבים ושונים של תרופות וכל אחת משפיעה עליך אחרת. תרופות מסוימות עשויות לגרום לך להרגיש שמח, נינוח או רגוע; אחרים עלולים לגרום לך נסער או פרנואיד; אחרים עלולים לגרום להזיות או אשליות.

הסוגים הנפוצים ביותר של סמים כוללים אלכוהול, מוצרי טבק (סיגריות), מריחואנה (קנאביס), קוקאין, הרואין, מתאמפטמין (קריסטל מת'), תרופות מרשם כמו אופיואידים ובנזודיאזפינים (קסנקס), משאפים כגון תחמוצת חנקן (גז צחוק) ו חנקתי עמיל ("פופרים"), הזיה כמו פטריות פסילוציבין LSD (חומצה) ("פטריות קסם"), PCP ("אבק מלאכים") וקטמין ("Special K").

אפשרויות טיפול בסוגים שונים של התמכרויות ותופעות הלוואי שלהן

התמכרות יכולה להיות מחלה הרסנית. יש לו את הכוח להרוס חיים, מערכות יחסים וקריירה.

החדשות הטובות הן שקיימות אפשרויות טיפול רבות עבור אנשים שרוצים להחלים מהתמכרות. החדשות הרעות הן שלא כולם נוצרו שווים. חלק מהטיפולים עובדים טוב יותר מאחרים עבור סוגים שונים של התמכרויות, וחלק מתופעות הלוואי נסבלות יותר מאחרים.

חשוב להכיר את אפשרויות הטיפול שלך ואת תופעות הלוואי שלהן לפני שאתה מקבל החלטה מושכלת לגבי איזה סוג של גמילה יעבוד הכי טוב עבורך ועבור סוג ההתמכרות שלך.

כולנו יודעים שהתמכרות לסמים היא בעיה גדולה בארצות הברית. זה הורס חיים ומשפחות. אנחנו רוצים לעזור למי שמתמודד עם התמכרות לקבל את הטיפול שהם צריכים.

ישנם סוגים רבים ושונים של התמכרויות וחומרים שיכולים להוביל להתמכרות. הם נעים בין אלכוהול, תרופות מרשם, קוקאין, הרואין, מתאמפטמינים, מריחואנה וסמים לא ברורים יותר כמו משאפים או פסיכדליים.

אופן הטיפול בכל סוג של התמכרות ישתנה בהתאם לחומרת ההתמכרות ולבעיות נפשיות נוספות שאובחנו על ידי איש מקצוע.

אם אתה או מישהו שאתה אוהב נאבק בהתמכרות אנא התקשר אלינו למספר (888) 807-0237 לקבלת עזרה או לחץ כאן למידע נוסף על מרכז הגמילה שלנו בקרבתי!

אנחנו זמינים 24/7, השאירו פרטים להתייעצות עוד היום!
דילוג לתוכן