גמילה מסמים בבית

למה לעשות גמילה מסמים בבית?

התמכרות היא מחלה כרונית ומתקדמת המאופיינת בחיפוש ושימוש כפייתי בסמים למרות השלכות מזיקות.

התמכרות לסמים היא מחלה של המוח. זה לא קשור לכוח רצון או בחירה. מדובר על חיים עם מחלה שמשנה את אופן פעולת המוח שלך, וגורמת לך לפעול בדרכים שלא היית פועלת בדרך כלל.

הטיפול בהתמכרות לסמים מתחיל בדרך כלל בניקוי רעלים. ניקוי רעלים הוא תהליך של הסרת כל התרופות מהמערכת שלך, אשר יכול להיעשות במסגרת אשפוז או חוץ. השלב הבא הוא שיקום, הכולל ייעוץ וטיפול שיעזרו לך ללמוד מיומנויות להישאר פיכחים ולהימנע מהישנות.

ישנן סיבות רבות מדוע אנשים בוחרים בגמילה מסמים ביתית על פני מרכזי שיקום מסורתיים:

– עלות: גמילה מהבית יכולה להיות הרבה פחות יקרה מתכניות אשפוז – פרטיות: רוב האנשים מעדיפים לא לחלוק את ההתמודדויות האישיות שלהם עם אנשים אחרים – גמישות: גמילה מהבית מאפשרת

מה ההבדל בין שיקום אשפוז לשיקום חוץ?

שיקום אשפוז הוא תכנית בה הלקוח מתגורר במתקן ומקבל טיפול במקום. סוג זה של גמילה הוא הטוב ביותר עבור אנשים שאינם מוכנים להיות בבית או שיש להם סיכון גבוה להישנות.

שיקום חוץ הוא תכנית בה הלקוח מקבל טיפול בעודו מתגורר בבית. סוג זה של גמילה הוא הטוב ביותר עבור אנשים יציבים ואין להם גורמי סיכון שעשויים לגרום להם להישנות.

ההבדל החשוב ביותר בין שיקום אשפוז לשיקום אשפוז הוא משך הטיפול. טיפול אשפוז נמשך לפחות 30 יום, בעוד טיפול אשפוז יכול להימשך עד 90 יום.

גמילה במסגרת אשפוז היא אופציה גמישה יותר מאשר גמילה באשפוז, משום שהיא מספקת ללקוחות את האפשרות להמשיך בחיי היומיום שלהם. הם יכולים לעבוד, ללכת לבית הספר ולבלות עם משפחתם בזמן קבלת טיפול. גם למטופלי חוץ יש פחות הגבלות מאלה שמתקבלים למתקן אשפוז. לדוגמה, הם אינם נדרשים להתפכח 24 שעות ביממה או ליטול תרופות לפי הוראות הרופא.

לעומת זאת, למאושפזים יש כללים מחמירים יותר שעליהם לפעול לאורך כל שהותם במתקן. הם אינם רשאים לעזוב את המקום ללא אישור מהצוות ועליהם להגיש דגימות שתן לבדיקות סמים באופן קבוע.

3 סיבות מדוע כדאי לבחור בשיקום תרופתי בבית על פני טיפול באשפוז

גמילה מסמים באשפוז היא אפשרות טובה עבור אנשים שבאמת נאבקים בהתמכרות. עם זאת, זה לא תמיד האפשרות הטובה ביותר עבור כולם. ייתכן שחלק מהאנשים לא יוכלו להרשות לעצמם טיפול באשפוז או שהם פשוט לא מרגישים בנוח עם הרחק מהבית או מסביבת העבודה שלהם.

מאמר זה ידון בשלוש סיבות מדוע כדאי לבחור בשיקום תרופתי בבית על פני טיפול באשפוז: 1) יש לך רשת תמיכה של בני משפחה וחברים בבית; 2) אתה מרגיש יותר בנוח בבית; 3) עלות הטיפול באשפוז גבוהה מדי עבורך.

מרכזי גמילה מסמים באשפוז הם יקרים יותר מתכניות טיפול בבית, והם לא תמיד האפשרות הטובה ביותר עבור מישהו שמחלים מהתמכרות.

הסיבה לכך היא שתוכניות אשפוז יכולות להיות מבודדות ומגבילות, בעוד שתוכניות טיפול בבית מאפשרות לאנשים להתאושש בסביבה נוחה יותר.

הצד השלילי של מתן שירותי טיפול בהתמכרויות בבית

טיפול בהתמכרויות מהבית הוא מגמה גוברת בתעשיית הגמילה. הסיבה לכך היא שאנשים רבים אינם רוצים להיות בסביבה קלינית ומעדיפים לקבל טיפול בביתם. עם זאת, ישנם כמה חסרונות במתן שירותי טיפול בהתמכרות בבית.

החיסרון הגדול במתן שירותי טיפול בהתמכרויות בבית הוא שיכול להיות קשה לאדם לשמור על פיכחון אם יש לו גישה לסמים ואלכוהול בביתו. אנשים רבים נסוגים כי הם מוקפים בטריגרים ופיתויים, מהם הצליחו להימנע כשהם מחוץ לבית.

חיסרון נוסף במתן שירותי טיפול בהתמכרות בבית הוא שייתכן שלא תהיה לאדם גישה לכל המשאבים הדרושים להחלמה. ייתכן שלא תהיה להם גישה לרופאים, לאחיות או לאנשי מקצוע אחרים המספקים טיפול מכריע בתקופה פגיעה זו בחיים.

החיסרון האחרון במתן שירותי טיפול בהתמכרות בבית הוא שזה יכול להיות יקר למשפחה או לאהובים

אנחנו זמינים 24/7, השאירו פרטים להתייעצות עוד היום!
דילוג לתוכן