מרכז יום לטיפול בהתמכרויות

מרכזי יום לטיפול בהתמכרויות מציעים סביבה תומכת ומובנית עבור אנשים המבקשים להיגמל משימוש בסמים. מרכזים אלו מספקים מגוון שירותים טיפוליים ותוכניות תמיכה שנועדו לתת מענה להיבטים הפיזיים, הפסיכולוגיים והחברתיים של התמכרות. בניגוד למרכז גמילה המספק מגורים בתנאי פנימייה, מרכזי יום מאפשרים ליחידים לקבל טיפול במהלך היום ולחזור הביתה לשגרה, מה שהופך אותם לאופציה אידיאלית עבור אלה שאינם יכולים להתחייב לתוכנית מגורים קבועה.

שירותי טיפול מקיפים

מרכז יום לטיפול בהתמכרויות מציע מגוון מקיף של שירותי טיפול המותאמים לצרכים המגוונים של אנשים המתמודדים עם התמכרות. שירותים אלה עשויים לכלול:

  • ייעוץ פרטני: מפגשי ייעוץ אחד על אחד עם מטפלים מאומנים ומכורים לשעבר נקיים כדי לטפל בבעיות הבסיסיות התורמות להתמכרות ולפתח אסטרטגיות התמודדות לניהול התשוקות והטריגרים.
  • טיפול קבוצתי: מפגשי טיפול קבוצתי שבהם אנשים יכולים לחלוק את חוויותיהם, לקבל תמיכה מעמיתים וללמוד אחד מהשני בסביבה תומכת ולא שיפוטית.
  • סדנאות חינוכיות: סדנאות ומפגשים חינוכיים בנושאים כמו גמילה, מניעת הישנות, ניהול מתח וכישורי התמודדות בריאים.
  • טיפול רפואי: גישה לאנשי מקצוע רפואיים שיכולים לספק תרופות במידת הצורך, הערכות בריאות ומעקב אחר הבריאות הגופנית במהלך תהליך הגמילה וההחלמה.
  • טיפולים הוליסטיים: טיפולים הוליסטיים כגון יוגה, מדיטציה, טיפול באמנות ותרגולי מיינדפולנס לקידום רווחה כללית ולהפחתת מתח.


יתרונות הטיפול במרכז יום

מרכז יום לטיפול בהתמכרויות מביא עימו לא מעט יתרונות, להלן חלק מהם:

  • גמישות: מרכזי יום לטיפול בהתמכרות מציע גמישות לאנשים שמבקשים לשלב טיפול עם חיים שבשגרה. גמישות זו מאפשרת לאנשים לקבל את התמיכה הדרושה להם תוך שמירה על שגרת החיים והמחויבויות שלהם.
  • תמיכה קהילתית: מרכז יום מספק תחושת קהילה ושייכות ומאפשר לאנשים להתחבר לאחרים המתמודדים עם אתגרים דומים ולבנות מערכות יחסים תומכות שיכולות להוות עזר בתהליך ההחלמה.
  • המשכיות טיפול: מרכז יום פועל לעתים קרובות בשיתוף פעולה עם ספקי שירותי בריאות אחרים ומתקני טיפול כדי להבטיח את המשכיות הטיפול. גישה מתואמת זו מאפשרת ליחידים לקבל טיפול מקיף המתייחס לצרכיהם ולנסיבותיו הייחודיים.
  • חסכוני: טיפול במרכז יום הוא לעתים קרובות חסכוני יותר ממרכז גמילה שמעניק מגורים, מה שהופך אותו לאפשרות ריאלית עבור אנשים שיש להם משאבים כספיים מוגבלים או אין להם כיסוי ביטוחי.


תמיכה למשפחות 

בנוסף למתן טיפול ותמיכה לאנשים המתמודדים עם התמכרות, מרכז יום מציע גם תמיכה למשפחות וליקירים שנפגעו מהתמכרות החל מטיפול משפחתי, קבוצות תמיכה ועד סדנאות חינוכיות – כל זה ועוד כדי לעזור למשפחות להבין את ההתמכרות, לפתח מיומנויות תקשורת בריאות וללמוד כיצד לתמוך במסע ההחלמה של יקירם. על ידי שיתוף משפחות בתהליך הטיפולי, המרכז יכול לסייע בחיזוק מערכות היחסים ויצירת רשת תומכת להחלמה ארוכת טווח.

נקיטת הצעד הראשון לקראת החלמה

אם אתם או מישהו שאתם מכירים נאבק בהתמכרות, פנייה לעזרה היא הצעד הראשון לקראת החלמה. "אחד על אחד" מציעה תוכניות שיקום מותאמות אישית המותאמות לצרכיו הייחודיים של כל מטופל, עם צוות מומחים המתמחה בטיפול בהתמכרויות. הגישה הרב-תחומית שלנו משלבת טיפולים מבוססי ראיות, ניהול תרופות, ייעוץ ושירותי תמיכה כדי לעזור לאנשים להתגבר על התמכרות ולהשיג החלמה מתמשכת. פנו אלינו עוד היום כדי ללמוד עוד על המערך האמבולטורי שלנו לטיפול בהתמכרויות. עשו את הצעד הראשון לחיים בריאים יותר וללא סמים.

אנחנו זמינים 24/7, השאירו פרטים להתייעצות עוד היום!
דילוג לתוכן