כיצד לטפל בהתמכרות של בן משפחה

הקדמה: מהי התמכרות

התמכרות היא מחלת מוח כרונית והתקפית. הוא מאופיין בחיפוש ושימוש כפייתי בסמים, למרות ההשלכות המזיקות.

ניתן להגדיר התמכרות כשימוש חוזר בחומר פסיכואקטיבי עד כדי כך שהוא גורם לתלות פיזית, תלות נפשית או שניהם. שימוש לרעה באלכוהול ובסמים יכול להוביל להתמכרות כאשר זה הופך למשהו שהאדם לא יכול להפסיק לעשות למרות שהוא יודע שיש לזה השלכות שליליות.

כיצד התמכרות לסמים משפיעה על המשפחה ומדוע חשוב להתמודד איתה עכשיו

התמכרות לסמים היא בעיה רצינית בישראל. זה לא משפיע רק על המכור, אלא גם על המשפחה שלהם. התמכרות לסמים היא מחלת מוח כרונית שמשנה את הדרך בה אתה חושב, מרגיש ומתנהג.

בחלק זה נדון כיצד התמכרות לסמים משפיעה על המשפחה ומדוע חשוב להתמודד איתה כעת.

איך להפסיק שימוש לרעה בסמים עבור יקיריכם

חשוב להבין שהתמכרות היא תנאי, לא בחירה. זה לא משהו שאנשים עושים או שיש להם שליטה עליו.

מרכזי גמילה הם מקום מצוין עבור האדם המכור לקבל עזרה בהתמכרותו, אך חשוב גם לבני המשפחה והיקירים של מכור לפנות לטיפול. לעתים קרובות הם צריכים לעבוד על הבעיות והבעיות שלהם כדי לעזור גם למכור שאכפת להם ממנו.

אנחנו זמינים 24/7, השאירו פרטים להתייעצות עוד היום!

מה אתה צריך לדעת על תוכניות טיפול בהתמכרות לסמים והאפשרויות השונות הזמינות

תוכניות טיפול בהתמכרות לסמים נועדו לעזור למכורים לעמוד על הרגליים וללמוד כיצד לחיות חיים מפוכחים. ישנם סוגים רבים ושונים של תוכניות זמינות, כל אחת עם מערך היתרונות והחסרונות שלה.

אנשים מסוימים עשויים להכחיש את ההתמכרות שלהם, בעוד שאחרים אולי כבר הבינו שהם צריכים עזרה. הדרך הטובה ביותר למצוא את התוכנית המתאימה לך היא על ידי מחקר של האפשרויות השונות הזמינות, כמו גם בחינת הצרכים וההעדפות האישיות שלך.

כאשר מחפשים תוכנית גמילה, חשוב לשקול מהו סוג הטיפול המתאים ביותר עבורכם. ישנם סוגים רבים ושונים של תכניות שיקום זמינות, כל אחת עם מערך היתרונות והחסרונות שלה. אנשים מסוימים עשויים להכחיש את ההתמכרות שלהם, בעוד שאחרים אולי כבר הבינו שהם צריכים עזרה. הכי טוב

איך לתמוך באדם אהוב שזקוק לשיקום באמצעות הדרכה והבנה

הדרך הטובה ביותר לתמוך באדם אהוב הזקוק לשיקום היא על ידי הדרכה בהחלמתו והבנת מה עובר עליהם. חשוב ליידע אותם שאתה שם בשבילם, לא משנה מה.

זה יכול להיות קשה למי שמעולם לא היה בתפקיד הזה קודם להבין את הרגשות של מישהו שנאבק בהתמכרות. אבל בתור חבר או בן משפחה, חשוב להראות את האהבה והתמיכה שלך בכל דרך שאתה יכול.

אנחנו זמינים 24/7, השאירו פרטים להתייעצות עוד היום!
דילוג לתוכן