איך מטפלים בהתמכרות לסמים

התמכרות לסמים היא מחלה מתקדמת, מסוכנת וקטלנית. חשוב לנקוט בצעדים כדי לקבל עזרה בהקדם האפשרי. ישנם סוגים רבים ושונים של תוכניות גמילה זמינות עבור אלה הזקוקים לכך. הדרך הטובה ביותר עבור מישהו שזקוק לעזרה עם ההתמכרות שלו היא לברר איזה סוג של תוכנית הוא צריך ואז לעבור את התוכנית עם ראש פתוח על מנת לתת לעצמו את הסיכוי הטוב ביותר להיגמל מהסמים.

איך לעזור למישהו אחר עם התמכרות

זה יכול להיות קשה לדעת איך לעזור למישהו מכור.

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לזהות את סוג ההתמכרות שיש להם. זה יקבע את השלב הבא בעזרה להם. אם הם מכורים לאלכוהול, אז הם יזדקקו לעזרה מקצועית ואולי לטיפול. אם הם מכורים לסמים, אז יהיה צורך לעבור ניקוי רעלים וגם שיקום.

הדרך הטובה ביותר עבור חברים ובני משפחה של מכורים היא לא רק לנסות ולתקן את הבעיה עבורם אלא לספק תמיכה והבנה כשהם הכי זקוקים לה.

אנחנו זמינים 24/7, השאירו פרטים להתייעצות עוד היום!

שלושת עמודי התווך של תהליך הטיפול בהתמכרות לאלכוהול או לסמים

עזרה להתמכרות היא לא פתרון אחד שמתאים לכולם. חשוב להבין את שלושת עמודי התווך של תהליך הטיפול בהתמכרות לאלכוהול או לסמים כדי למצוא את דרך הפעולה הטובה ביותר עבור אדם נתון.

הראשון הוא ניקוי רעלים, שלא תמיד הכרחי לכולם כי זה יכול להזיק לאנשים מסוימים. השני הוא ייעוץ, הכולל טיפול אחד על אחד ומפגשי טיפול קבוצתי שנקבעים לרוב על בסיס שבועי. השלישי הוא מניעה, הכוללת חינוך אנשים כיצד סמים ואלכוהול יכולים להשפיע על חייהם.

ניקוי רעלים: ניקוי רעלים מתייחס לתהליך של הסרת כל עקבות הסמים או האלכוהול מזרם הדם של האדם. תהליך זה מתרחש בדרך כלל בבית חולים או מרכז שיקום עם רפואי

סוגי טיפול בהתמכרויות

תהליך הטיפול בהתמכרות הוא לרוב תהליך ארוך וקשה. למכורים יכול להיות קשה לעבור את תהליך הגמילה ולמצוא את המוטיבציה להישאר נקיים. כתוצאה מכך, מכורים רבים נסוגים בשלב מסוים בהחלמתם.

מרכז הגמילה "אחד על אחד" בהובלת חן שאול בעל אחוזי הצלחה יוצאים מן הכלל המסוגלים לעזור גם לכם לצאת ממעגל הסם.

אנחנו זמינים 24/7, השאירו פרטים להתייעצות עוד היום!
דילוג לתוכן