מדריך לתוכניות גמילה מהימורים והתמכרויות

מבוא לגמילה מהימורים

הימורים הם בילוי שקיים כבר מאות שנים. זה נחשב לסוג של בידור וניתן למצוא אותו במדינות רבות ברחבי העולם. התמכרות להימורים היא בעיה עבור אנשים רבים, אבל זה לא משהו שצריך להתעלם ממנו.

אנשים רבים שמהמרים אינם סובלים מהתמכרות, אך יש כאלה שכן. כשזה קורה, זה יכול להוביל לבעיות כלכליות ולקשיים אחרים בחיים. תוכניות טיפול בהתמכרות להימורים נועדו לסייע למי שמתמכר לשבור את מעגל ההתמכרות ולמצוא שוב שלווה בחייהם.

התמכרות היא מחלה

התמכרות היא מחלה שניתן לטפל בה בעזרת אנשי מקצוע רפואיים.

התמכרות היא לא בחירה. המוח מחובר לתגמול על ידי פעילויות מהנות, והתמכרות מתרחשת כאשר פעילויות אלו מפריעות לחיים בריאים.

התמכרות יכולה ללבוש צורות רבות, כולל התמכרות להימורים. התמכרות להימורים הוכחה כהפרעת שליטה בדחפים (ICD). זה משפיע על אנשים שיש להם דחף עז להמר בצורה מוגזמת למרות השלכות שליליות בחייהם, כמו אובדן עבודה או גירושין. במקרים מסוימים, מכורים להימורים עלולים לפתח גם בעיות נפשיות אחרות כמו דיכאון או הפרעות חרדה.

שירותי שיקום וכיצד הם עובדים

התמכרות להימורים היא התמכרות נפוצה מאוד בישראל. זה גם אחד הקשים ביותר לטיפול. למכורים להימורים יש סיכוי גבוה יותר להישנות בגלל עד כמה הימורים יכולים להיות ממכרים.

הצעד הראשון עבור מכור להימורים הוא להפסיק להמר ביחד. זה אולי נראה פשוט אבל זה יכול להיות מאוד קשה כאשר יש להם דחף עז להמר והם כבר הפסידו כל כך הרבה כסף וזמן על ההתמכרות שלהם. השלב הבא יהיה למצוא מרכז שיקומי המתמחה בטיפול מסוג זה, כמו מהמרים אנונימיים או אלכוהוליסטים אנונימיים.

מהם הסימנים להתמכרות להימורים?

התמכרות להימורים היא סוג של הפרעת שליטה בדחפים. היא מאופיינת בחוסר יכולתו של האדם להתנגד לדחפים להמר, גם כאשר יש להם השלכות שליליות.

אנחנו זמינים 24/7, השאירו פרטים להתייעצות עוד היום!

מהן הסיבות להתמכרות להימורים?

התמכרות להימורים היא הפרעה המתאפיינת בהתנהגות הימורים מוגזמת וכפייתית. זה יכול להיות מופעל על ידי גורמים שונים כמו גנים, סביבה ומעגלים במוח.

הימורים פתולוגיים היא הפרעה המתאפיינת בהתנהגות הימורים מוגזמת וכפייתית. זה יכול להיות מופעל על ידי גורמים שונים כמו גנים, סביבה ומעגלים במוח.

נמצא כי ישנם מסלולים מסוימים במוח הקשורים להימורים פתולוגיים. אלה הם מסלול הסטריאטום הגחוני ומסלול הקורטקס הפרה-מצחתי. מסלול הסטריאטום הגחוני עוסק בתגמולים בעוד שמסלול הקורטקס הפרה-פרונטלי עוסק בשליטה בדחפים. נמצא כי שני המסלולים הללו השתנו אצל אנשים הסובלים מהפרעת הימורים פתולוגית.

גם הגורם הגנטי של מצב זה ממלא תפקיד חשוב בהתפתחותו. מחקרים הראו שיש.

כיצד אוכל לקבל עזרה?

אם אתם מחפשים עזרה, אין צורך לדאוג. ישנם ארגונים מקומיים וארציים רבים שיכולים לספק לך את התמיכה והמשאבים הדרושים לך.

הצעד הראשון הוא לזהות איזה סוג של עזרה אתה צריך. אתה יכול להתקשר לקו סיוע או לפנות למישהו שעבר את זה בעבר. כאשר משוחחים עם איש מקצוע, הם יוכלו להעריך את הצרכים שלך ולהציע את רמת הטיפול המתאימה.

מסקנה (הערות מרכזיות: מה שאתה צריך לדעת על החלמה מהתמכרות להימורים)

התמכרות להימורים היא בעיה רצינית שיכולה להיות קשה להתאושש ממנה ללא עזרה. מאמר זה יספק כמה תובנות כיצד להתחיל בתהליך ההחלמה ומה אתה יכול לעשות כדי להתחיל להחזיר את חייך למסלול.

אחד הצעדים הראשונים להחלמה מהתמכרות להימורים הוא להודות שיש לך בעיה. ברגע שתודו בכך, יהיה לכם קל יותר לנקוט בצעדים הדרושים ולקבל עזרה. כמו כן, עליך לזהות כל טריגר שעלול לפתות אותך להמר שוב, כדי שתוכל להימנע מהם בעתיד. לבסוף, זכרו שאף אחד לא מצליח להחלים בעצמו; זה דורש תמיכה מחברים ובני משפחה כמו גם מאנשי מקצוע.

אנחנו זמינים 24/7, השאירו פרטים להתייעצות עוד היום!
דילוג לתוכן