תסמיני גמילה מאלכוהול

מהם תסמיני הגמילה מאלכוהול

גמילה מאלכוהול היא מצב המתרחש כאשר מישהו ששתה בכבדות במשך תקופה ממושכת מפסיק או מפחית באופן משמעותי את צריכת האלכוהול שלו.

ישנם שלושה שלבים של גמילה מאלכוהול:

1. שלב מוקדם – שלב זה עשוי להימשך בין יום ליומיים וכולל תסמינים כמו חרדה, נדודי שינה, בחילות והקאות, רעידות, עצבנות ובלבול.

2. שלב ביניים – שלב זה יכול להימשך בין שלושה ל-10 ימים וכולל תסמינים חמורים יותר כמו הזיות, התקפים, חום ודליריום טרמנס (DTs) הכוללים רעידות עזות, עליות חום גבוהות עד 40 מעלות צלזיוס, עלייה בקצב הלב ובלחץ הדם, פרנויה, אשליות וחוסר התמצאות.

3. שלב מאוחר – "הרגשת ההתמכרות" שלב זה עשוי להימשך כמה שנים

מהי הדרך הטובה ביותר להיגמל מלאכוהול

הדרך הטובה ביותר להיפטר מאלכוהול היא ניקוי רעלים. ניתן לעשות זאת על ידי הפסקת שתיית אלכוהול, או על ידי שימוש בשיטות ניקוי רעלים.

ישנן דרכים רבות שבהן תוכל לנקות את עצמך מאלכוהול, אך הדרך הטובה ביותר היא להפסיק לשתות אותו. הסיבה לכך היא שכאשר תפסיקו לשתות אלכוהול, הגוף יתחיל באופן טבעי להיפטר ממנו ללא כל עזרה מכם.

יש אנשים שבוחרים לעשות ניקוי רעלים רפואי במקום להפסיק לשתות. זה אומר שהם לוקחים תרופות ועוברים טיפולים כמו סאונות על מנת לשטוף את המערכת שלהם ולהסיר רעלים מגופם אבל למעשה רק כשמפסיקים לשתות מתחילים להיגמל.

הדרך הטובה ביותר להיגמל באמת מהאלכוהול הוא לקחת ליווי מקצועי.

אנחנו זמינים 24/7, השאירו פרטים להתייעצות עוד היום!
דילוג לתוכן