המדריך השלם לגמילה מאלכוהול וכיצד זה משפיע על בריאותך

הקדמה: שלושת השלבים של גמילה מאלכוהול וממה להיזהר

שלושת השלבים של גמילה מאלכוהול הם: גמילה חריפה, גמילה ממושכת וגמילה אקוטית..

השלב הראשון של גמילה מאלכוהול הוא החמור ביותר ויש לו הכי הרבה תסמינים. זה בדרך כלל מתחיל תוך 8 שעות מהמשקה האחרון שלך. גמילה חריפה יכולה לכלול תסיסה, חרדה, בחילות, הקאות, רעידות והתקפים.

גמילה ממושכת מתחילה בדרך כלל 2-3 ימים לאחר המשקה האחרון ויכולות להימשך עד שבוע או שבועיים. התסמינים כוללים נדודי שינה, דיכאון, עייפות ורגישות מוגברת לכאב. גמילה אקוטית היא כאשר אתה כבר לא חווה סימפטומים כלשהם של גמילה חריפה או ממושכת מאלכוהול, אך עדיין חווה כמה השפעות פסיכולוגיות כגון שינויים במצב הרוח או תשוקה לאלכוהול.

ההשפעות ארוכות הטווח של אלכוהוליזם – למה אתה צריך להפסיק לשתות עכשיו!

אלכוהוליזם היא מחלה כרונית ומתקדמת שעלולה להיות קטלנית. היא מאופיינת בצריכת אלכוהול למרות שיש לה השלכות שליליות על הבריאות הנפשית והפיזית של האדם. אלכוהוליזם משפיע על כל היבט של החיים, ממערכות יחסים לעבודה ועד כספים.

ההשפעות ארוכות הטווח של אלכוהוליזם הן רחבות טווח והרסניות.

מאמר זה יחקור את ציר הזמן של אלכוהוליזם, אילו סיבוכים רפואיים יכולים להיווצר כתוצאה מאלכוהוליזם, ומדוע כדאי להפסיק לשתות עכשיו!

אנחנו זמינים 24/7, השאירו פרטים להתייעצות עוד היום!

איך להפסיק לשתות על ידי שימוש בכלים ובטכניקות שעובדות הכי טוב בשבילך

להלן כמה טיפים וטכניקות שיעזרו לך להפסיק לשתות ללא תאווה:

– שתו כוס מים לפני כל משקה אלכוהולי. זה יעזור לכם להימנע מתחושת צמא והתייבשות שיכולים לתרום לשתייה יותר מהמתוכנן.

– שתו תה במקום קפה או סודה. בתה יש פחות קפאין, וקפאין יכול להוביל לצריכת אלכוהול מוגברת.

– נסה ללעוס מסטיק ללא סוכר. הוכח כי לעיסת מסטיק מפחיתה את התשוקה לאלכוהול בכ-50%.

– אכלו חטיפים בריאים כמו פירות, ירקות, אגוזים, זרעים או מקלות גבינה לפני שאתם יוצאים עם חברים ששותים אלכוהול. זה יעזור לשמור על יציבות הסוכר בדם כך שלא תרגיש רעב מאוחר יותר בערב, כאשר אתה עלול להתפתות לשתות יותר מהמתוכנן.

– היו מודעים

מסקנה: מהן האלטרנטיבות להפסקת השתייה?

ישנן חלופות רבות להפסקת השתייה, אך היעילות שבהן הן אלו שהוכחו כמוצלחות.

החלופה הראשונה היא לשנות את הסביבה שלך. אם אתה שותה בעיקר בבית, נסה לצאת לעתים קרובות יותר או מצא פעילויות חברתיות חדשות שאינן כרוכות באלכוהול. אם אתה שותה בעבודה, נסה למצוא עבודה אחרת או למצוא דרכים לעבוד מהבית לעתים קרובות יותר. שנית, אנחנו יכולים לשנות את המחשבות שלנו לגבי שתייה. אנחנו יכולים לעשות רשימה של כל היתרונות והחסרונות של השתייה ואז לקבל החלטה על סמך מה שאנחנו רוצים לעצמנו בעתיד. שלישית, אנחנו יכולים ללמוד איך להגיד לא כשמישהו מציע לנו משקה כדי להימנע מפיתוי ולא להרגיש לחץ לשתות אם אנחנו לא רוצים את זה.

אנחנו זמינים 24/7, השאירו פרטים להתייעצות עוד היום!
דילוג לתוכן