גמילה מאלכוהול

מהי גמילה מאלכוהול?

גמילה מאלכוהול היא קבוצה של תסמינים שיכולים להתרחש לאחר שמישהו מפסיק לשתות אלכוהול.

התסמינים יכולים להיות קלים או שהם יכולים להיות חמורים. סביר יותר שהם יחמירו אם האדם שתה בכבדות במשך זמן רב. גמילה מאלכוהול מתחילה בדרך כלל תוך 8 שעות מחוסר השתייה ונמשכת עד שבועיים.

התסמינים כוללים: חרדה, דיכאון, עצבנות, רעד, נדודי שינה, בחילות והקאות, כאבי ראש והזעה. ניתן לטפל בתסמינים אלו באמצעות טיפולי ניקוי רעלים בבית החולים או בבית באמצעות תרופות כגון בנזודיאזפינים או נוגדי פרכוסים.

גמילה מאלכוהול היא תהליך של הוצאת אלכוהול מהמערכת. זהו מצב המתרחש לעתים קרובות כאשר מישהו ששתה בכבדות מחליט להפסיק או להפחית את השתייה שלו.

גמילה מאלכוהול עלולה להיות מצב מסכן חיים אם לא מטפלים בו כראוי. גמילה מאלכוהול יכולה להיות מסווגת כקלה, בינונית או חמורה, תלוי בכמה תסמינים קיימים וכמה הם גרועים. גמילה מתונה מאלכוהול מאופיינת בכמה תסמינים כמו נדודי שינה, חרדה, אי שקט ובחילות. גמילה מתונה מאלכוהול מאופיינת בתסמינים עזים יותר כמו הזיות, התקפים ודליריום טרמנס (DTs). גמילה חמורה מאלכוהול עלולה להוביל למוות אם לא מטופלים כראוי מכיוון שהיא גורמת למצבים מסוכנים מאוד כמו אי ספיקת לב ושבץ מוחי.

מה אדם עם הפרעת שימוש באלכוהול צריך לדעת על גמילה

גמילה מאלכוהול היא מצב המתרחש כאשר אדם שמשתמש באלכוהול במשך תקופה משמעותית מפסיק לפתע או מפחית באופן משמעותי את צריכתו.

הסימפטומים של גמילה מאלכוהול יכולים להיות מאוד מטרידים ולא נעימים, והם יכולים לכלול:

• חרדה

• קשיי שינה

• רעידות או רעד

• חוסר שקט או עצבנות

• בחילה או הקאות

• כאבי ראש

גמילה מאלכוהול היא קבוצה של תסמינים המתרחשים כאשר אדם תלוי אלכוהול מפחית או מפסיק לשתות. נסיגה יכולה להיות לא נוחה, אבל היא לא מסכנת חיים.

תסמינים של גמילה מאלכוהול מחולקים בדרך כלל להופעה מוקדמת ומאוחרת. תסמינים מוקדמים של גמילה מאלכוהול מתחילים לרוב תוך 12 שעות לאחר המשקה האחרון ועשויים לכלול:

• הזעה • בחילות והקאות • חרדה • רעידות • נדודי שינה • הזיות • התקפים

תסמינים מאוחרים מתחילים בדרך כלל 24 עד 72 שעות לאחר המשקה האחרון וכוללים:

• כאב ראש • עצבנות • דיכאון • חולשה

מה גורם לתסמונת גמילה מאלכוהול?

תסמונת גמילה מאלכוהול יכולה להיות מצב רפואי חמור ויש לטפל בה על ידי איש מקצוע רפואי.

תסמונת גמילה מאלכוהול היא מקבץ של תסמינים המתרחשים לאחר הפסקת השתייה או הפחתה. אלכוהול הוא מדכא, כלומר הוא מאט את מערכת העצבים המרכזית. כאשר רמות האלכוהול בזרם הדם מתחילות לרדת, מערכת העצבים המרכזית מואצת ומתחילה לחוות השפעות ריבאונד. תופעות הריבאונד הללו הן הגורמות לתסמונת הגמילה מאלכוהול.

גמילה מאלכוהול היא מצב המתרחש כאשר אדם מפסיק לפתע לשתות. זה יכול להיות מסוכן, ואפילו קטלני. התסמינים של תסמונת גמילה מאלכוהול כוללים רעד, הזיות והתקפים.

ניתן לחלק את הגורמים לגמילה מאלכוהול לשתי קטגוריות: תלות פיזית או נפשית באלכוהול.

הסיבה השכיחה ביותר לגמילה מאלכוהול היא תלות פיזית בחומר. אדם הופך לתלות פיזית כאשר גופו הסתגל לנוכחות האלכוהול במערכת שלו וזקוק לו כדי לתפקד כרגיל. אלכוהול מייצר אפקט מרגיע במוח, מה שאומר שבלעדיו אנשים עלולים לחוות חרדה או התקפי פאניקה וכן עלייה בקצב הלב ורמות לחץ הדם. הם עלולים לחוות גם רעידות, הזיות והתקפים – כולם תסמינים של תסמונת גמילה מאלכוהול.

סיבה נפוצה נוספת לגמילה היא תלות נפשית בחומר – אנשים שהתמכרו לתחושות שהם מקבלים משתיית יתר יחוו גם את התסמינים הללו אם יפסיקו בפתאומיות כי הגוף שלהם התחיל לצפות לרמה זו של שכרות.

כיצד אוכל לטפל בסימפטומים שלי?

גמילה מאלכוהול היא מצב חמור שעלול להיות קטלני אם לא מטפלים בו. הסימפטומים של גמילה מאלכוהול טועים לעתים קרובות במצבים אחרים ועשויים לכלול חום, הזיות, התקפים, בחילות והקאות, רעד, בלבול, תסיסה או דיכאון.

במאמר שלהלן נחקור את התסמינים הנפוצים ביותר של גמילה מאלכוהול וכיצד לטפל בהם.

אל לנו לחשוב על כותבי הבינה המלאכותית האלה כתחליף לקופירייטרים אנושיים. הם פשוט מספקים סיוע לכותבי התוכן על ידי היפטרות מחסימת הכותבים ויצירת רעיונות תוכן בקנה מידה.

עוזרי כתיבה בינה מלאכותית הופכים פופולריים יותר ויותר במקום העבודה. חברות מסוימות משתמשות בהן כאשר הן צריכות לייצר תוכן לנושא או נישה ספציפיים. בעוד שסוכנויות דיגיטליות משתמשות בהן כדי לייצר כל מיני תוכן עבור הלקוחות שלהן.

גמילה מאלכוהול היא מצב רפואי חמור שעלול להיות קטלני אם לא מטפלים בו. חשוב להכיר את הסימפטומים של גמילה מאלכוהול ומה לעשות לגביהם.

גמילה מאלכוהול היא מצב מסכן חיים הדורש טיפול רפואי. אם אתה או מישהו שאתה מכיר נאבק באלכוהוליזם, חשוב להכיר את הסימנים והתסמינים של גמילה מאלכוהול, כדי לקבל עזרה.

תסמינים של גמילה מאלכוהול

*בחילה או הקאות

*צמרמורת רועדת או חום

*בלבול או חוסר התמצאות

*התקפים

אנחנו זמינים 24/7, השאירו פרטים להתייעצות עוד היום!
דילוג לתוכן